Lagedi

°C
Õhurõhk: hPa
Tuule kiirus: m/s
Tuule suund:

Tänane tähtede seis ja ilm ei näita kukkumisteks soodsat aega!

Lagedi Ratsaspordikool (ingliskeelne nimetus: „The Lagedi Equestrian & Jumping Centre“) asub Tallinna külje all, Rae vallas, Lagedil, aleviku keskel asuva kõrge mobiilimasti all. Lagedi Ratsakool on traditsioonidega, see asutati juba eelmisel sajandil, 11.oktoobril 1994. aastal. Koos ratsutamise ja hobuasjanduse algõppega alustati ka talli ehitust, mis kulmineerus 1998a. sügisel talli piduliku avamise ja lindilõikamisega tolleaegse Rae vallavanema Endel Lepiku poolt (vaata juuresolevat fotot).

Tänaseks päevaks on Lagedi Ratsaspordikooli tallist, suurepärastest sõiduplatsidest, liiva- ja muruväljakust, maastikutõketest, krossirajast, ringaiast, kohtuniketornist, jalutus- ja galopiradadest, koplitest -  kogu kompleksist on välja kujunenud Eesti üks parim ratsaspordikeskus ja ratsakool, mille põhiülesandeks on ratsaspordi- ja hobualase koolituse andmine.

Lagedi Ratsaspordikool omab Haridus- ja Teadusministeeriumi Infosüsteemis registreeritud Õppekava  koodiga 117937, mille alusel kantakse makstud õppemaks tuludeklaratsioonis koolituskulude alla ning sellelt saab lapsevanem tagasi tulumaksu osa.

Lisaks ratsutamise  õppele saavad meie õpilased teadmisi erinevatest hobuvaldkondadest:

 • Ohutusnõuded hobusega ümberkäimisel.

 • Hobupsühholoogia, püüab seletada, mida mõtleb hobune, kuidas hobusega käekõrval toime tulla, hobuse käsitlemine, kuidas teda talutada, jooksutada, käitumine tallis.

 • Hobuhooldus (horsemanship), hobuse igapäevane hooldamine, puhastamine, pesemine. Teadmised sellest, mida hobune sööb, kuidas sööta, lisasöödad. Teadmised varustusest, varustuse hooldus ja puhastamine, sadulapassimise algtõed, antakse teadmisi, kuidas hobust turvaliselt kinni siduda, hobuse transportimine, esitamine, hobuse ettevalmistamine võistlusteks, jne.

 • Ratsaspordi ametnike ja abiliste koolitamine.

 • Saab teada, kuidas talli ära majandada. Tallitööd, tööohutus.

 • Võistlusmäärustiku tutvustamine.Volti˛eerimine. Hobuse seljas võimlemine ja harjutuste sooritamine.

 • Ülevaade ratsutamise ajaloost.

 • Veterinaaria esmaabi. Ülevaade hobuse anatoomiast.

 • Inimese esmaabi. Esmavajalikud teadmised.

Lagedi Ratsaspordikeskus pakub lisaks ratsakoolile järgmisi teenuseid:

 • Pakume hobustele majutusteenust

 • Abistame hobuste ratsastamisel ja nende treenimisel.

 • Ratsutamise ja ratsastamise eratunnid Lagedil või ka mujal. Maastikusõidu, takistussõidu ja koolisõidu tunnid. Koolitused.

 • Pakume kiigeplatsi kasutamist. Korraldame lastele, täiskasvanutele ja firmadele erinevaid üritusi koos hobustega. Selleks võib olla sünnipäev, ratsapiknik, firmaüritus, seminar või näiteks koeraomanike kokkutulek.

 • Pakume talliekskursioone.

 • Korraldame ratsanäidendeid, ratsakadrille, ratsaetendusi, demonstratsioonesinemisi ja lastesõidutust. Võite meid kutsuda selleks enda juurde külla.

Kuna on üldtuntud tõde, et ratsutamise oskuse aluseks on mitmekülgsus, siis Lagedi Ratsaspordikool ja tall on keskendunud eelkõige just ratsutamise kolmevõistlusele (koolisõit- maastikusõit & kross – takistussõit).

 

Igal aastal viime läbi koos ratsakooli õpilastega vähemalt kaks suuremat ratsaspordi võistlust.

 

Meie ratsaspordikooli õpilased – treeningutest osavõtjad esinevad edukalt rahvusvahelistel võistlustel. Vaatamata sellele, et tähtsal kohal on võistlemine ja saavutussport, ei ole me unustanud neid, kes soovivad lihtsalt veeta aega koos hobustega ja tallis nende eest hoolitseda.

Lagedi Ratsaspordikooli treeneriteks on Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Ratsaspordiliidu poolt tunnustatud treenerid. Nad olid ühed esimesed, kellele anti 03.12.2004a. sellekohane tunnistus pärast kutsestandardite sisseviimist (vaata neid tunnistusi siit!). Treeneri kutsetunnistuse olemasolu eelduseks on edukas treeneritöö, kogemused, osalemine paljudel koolitustel,  põhjalik teadmistepagas ja eksam.

Tsiteerides Rootsi Kuningliku Ratsakaardiväe peaveterinaar arsti Gunnar Nilssonit: „Hobuste toodanguks on eluterve hoiakuga, tasakaalukad ja narkootikumidest vabad lapsed.“